Bahçeli: Dilber karakterinin servis edilmesi manidar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin” temalı açık hava toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; “Kalbimiz her zamanki gibi Manisa ile bir çarpıyor. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Manisa’mıza milli birlik ve kardeşliğimize hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

“TÜRK VE TÜRKİYE YÜZYILI’NIN MEŞALESİ YAKILDI”
Manisa tarihimizin canlı şahididir. Devlet yönetiminin ilk adımı ilk şehridir. Osmanlı döneminde 16 şehzade Manisa’da sancak beyliği yapmıştır. Zafer yolu da inanıyorum ki Manisa’dan açılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü sizlerin desteğiyle taçlandı. 19 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın meşalesi yakıldı. İstikrar sürsün Türkiye büyüsün tercihinde bulundunuz. 56 gün sonra da yerel seçimler yapılacak. İnanıyorum ki Manisa varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır.

“MANİSA’YA HİZMET ETMEYE TALİBİZ”
Manisa’da sahte demokratlara yalan bezirganlarına müsaade ve mükafat yoktur. Cumhur İttifakı’nın birbirinden değerli belediye başkan adaylarıyla Manisa’ya hizmet etmeye talibiz. Manisa’nın ufkunu kapatmaya niyetlenenlere hiç geçit yoktur. Manisa tercihini netleştirmiştir. Neye inanırsanız inanın, hangi partiye gönül verirseniz veriniz. Oyunuzu kullanmak için sandığa gidip Manisa’nın gücüne güç katmanızı önemle rica ediyorum.

“DİLBER KARAKTERİ SERVİS EDİLDİ”

Konuşmasında son dönemin popüler dizisi İnci Tanelerini de hedef alan Devlet Bahçeli, diziyi sert sözler ile eleştirdi.

Diziyi komplo teorisi olarak niteleyen Bahçeli “Astronot Alper Gezeravcı kardeşimizin uzaya gittiği, Türkiye’nin başını yükseklere çevirdiği şu dönemde bir dizi-film vasıtasıyla ‘Dilber’ karakterinin servis edilmesi de bir başka örtülemez çelişki ve zamanlama itibarıyla manidar bir komplo emaresi taşımaktadır.” dedi.

“YÜKÜMÜZ AĞIR OLSA DA YOLUMUZ DOĞRUDUR”
Doğruya doğru haine hain kahramana da kahraman demek mesuliyetindeyiz. Bölücü terör örgütüyle DEM’lenenlere karşı ortak bir ruhla mücadele ediyoruz. Biz bugünün sorunlarını çözmekle kalmıyor geleceğin özlem ve ihtiyaçlarını öngörüyor ve hazırlıklarımızı ona göre yapılıyoruz. Yükümüz ağır olsa da yolumuz doğrudur. Kaybedecek zamanımız yoktur. Manisa’yı daha parlak bir geleceğe taşımak için yerimizde saymayacağız. Manisa’ya hizmeti şeref göreceğiz.

İZMİR’DEKİ TAKSİCİ CİNAYETİ
31 Ocak gece yarısı İzmir Gaziemir’de sadece ekmeğinin peşinde koşarken üşümesin diye arabasına aldığı bir cani tarafından hayattan kopartıldı. Caninin ‘herkese güvenmeyeceksin’ sözü de kamera kayıtlarına yansıdı. Suça ve suçluya hoşgörü olamaz. Teröre ve teröriste acımak diye bir şeyden bahsedilemez. Masum insanlarımızın hayatına kasteden hainlerin en ağır şekilde cezalandırılması, bir daha güneş ışığı görmemeleri beklentim ve temennimdir. Şoförümüzü katleden cani vatandaşlıktan çıkarılmalı. Diyarbakırlı Ramazan Pişkin’e yapılan suikast de, Santa Maria Kilisesi’ndeki saldırı da Türkiye aleyhine yapılan saldırılardır.

MECLİS’TEKİ CAN ATALAY PROTESTOSUNA TEPKİ
Can Atalay hakkında Yargıtay kararı okunurken hiçbir adaba sığmayan protesto gösterileri demokratik bir gösteri olarak gösterilemez. AYM vesayetçi bir tutumla tartışmaların fitilini ateşlemiştir. Nerede bir hain nerede bir suçlu varsa Türkiye’nin varlığına kim husumet besliyorsa AYM onların lehinedir. TBMM Anayasa Mahkemesi’nin kararına boyun eğmeyerek söz konusu şahsın milletvekilliğini düşürmüştür. Yeni bir anayasaya duyulan ihtiyaç ortadadır. MHP’nin bu konudaki samimi çağrısı herkesçe bilinmektedir. Yargıtay kararının okunması anayasal bir zorunluluktur. Meclis’e hakaret etmek de millete ihanettir.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x