İsrail paylaşımını silen Gigi Hadid: Pişmanım

Filistin asıllı ABD’li model Gigi Hadid, Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısıyla başlayan İsrail-Filistin çatışmaları ile ilgili yaptığı son paylaşımda “İsrail, dünyada çocukları savaş esiri olarak tutan tek ülkedir” diye yazdı. Mesaja, “12 yaşındayken İsrail işgali tarafından kaçırıldığı” açıklanan Ahmed Almanasra adlı çocukla ilgili bir infografi eşlik ediyordu. İnfografi, çocuğun hücre hapsinde tutulduğunu iddia ederken, “Yüzlerce Filistinli çocuk İsrail hapishanelerinde tutuklu ve acı çekiyor” ifadeleri yer almıştı.

Cumartesi günü yaptığı ve daha sonra sildiği paylaşım sonrası Gigi Hadid, “Filistin asıllı biri olarak, Gazze’den gelen haberleri ve görüntüleri görmek çok acı verici. Filistinlilerin çektiği ve çekmeye devam ettiği zorlukları gösteren gerçek hikayeleri paylaşmak, benim için çok önemli ama geçtiğimiz hafta sonu hesabımda yayınlamadan önce yeterince düşünmediğim bir paylaşım yaptım” dedi.

Gigi Hadid, “Maalesef yanlış bir örnek kullandım ve bundan pişmanlık duyuyorum. Amacım insan haklarına vurguda bulunmaktı. Yahudiler de dahil olmak üzere hiçbir insana zarar vermek doğru değil” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x