Murat Kurum’dan Üsküdar Çocuk Köyü’ne ilişkin: İBB’nin kreşlerinden daha büyük

AA

AK Parti yönetimindeki belediyeler, projeleriyle dikkat çekiyor.

Hilmi Türkmen başkanlığındaki Üsküdar Belediyesi de önemli çalışmalara imza atıyor.

Bunlardan biri de bugün hizmete alındı.

Üsküdar Çocuk Köyü’nün açılışı bugün yapıldı. Programa, Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum, Hilmi Türkmen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Hep siyasetin hizmet tarafında olacağız”

Burada konuşma yapan Kurum, hep siyasetin hizmet tarafında olacaklarını söyledi.

Türkiye’de ve dünyada çok örneği olmayan böylesi bir projeyi duyduklarında çok heyecanlandıklarını dile getiren Kurum, “TOKİ Başkanımızla birlikte hızlı bir şekilde bu projenin yapım sürecini başlattık. Bugün 85 bin metrekarelik alanda Üsküdar’ın göbeğinde, aynı zamanda Beykoz’un, Ümraniye’nin hemen sınırında yer alan ve hem nefes alacağımız hem de çocuklarımızın burada huzur içerisinde vakit geçireceği bir projeyi hamdolsun İstanbul’a kazandırmış olduk.” diye konuştu.

“Üsküdar’ın gençliği için yapmış oldukları tek bir hizmet yok”

“Üsküdar’da yaptığımız çocuk köyümüz, bu CHP’li İBB yönetiminin ilgisiz, yarı zamanlı belediye başkanının 5 yıl içerisinde İstanbul’da yaptığı kreşlerden daha büyük. Buradaki arazi değeriyle üstüne yaptığımız yapılarla buradaki anlayışla ve bakış açısıyla tüm yaptığı kreşlerden daha büyük bir proje. Bunların bir projesi, bir hayalleri olmadığı için her zaman böyle iftiraların, dedikoduların, polemiklerin arkasında şu koca 5 yılı geçirdiler. Şu koca 5 yılda Üsküdar’ın çocukları için dikili bir ağaçları, Üsküdar’ın gençliği için yapmış oldukları tek bir hizmet yok.”

“Hayali olmayanın eseri olmaz”

Mevcut İBB yönetiminin, kendilerinin yaptığı projeleri, eserleri kötülemek adına bir çaba gösterdiğini aktaran Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hayali olmayanın eseri olmazmış. Bu eser bir hayalle başladı, bugün gerçeğe dönüştü. Bir hayalle bu eser, çocukların burada huzur içerisinde yaşayacağı bir alana dönüştü. Biz hayal kurmaya devam edeceğiz. Biz eser yapmaya, İstanbul için 650 bin konutla İstanbul’u dönüştürmeye devam edeceğiz. Biz metro hattını 5 yılda 2 katına çıkararak İstanbul’daki ulaşım çilesini bitiren tarafta olacağız.”

“İstanbul’un kaynağı İstanbul’a nasıl harcanırmış gel de bir bak”

Kurum, bir tarafta İstanbul için hayalleri olan ve onu gerçekleştirenlerin bulunduğunu, diğer tarafta da İstanbul’un kaynaklarını, Üsküdar’ın kaynaklarını kendi emelleri için, kendi gelecekleri için harcayanların olduğunu dile getirdi.

Bir tarafta İstanbul’un kentsel dönüşümüyle alakalı bir irade ortaya koyanların, diğer tarafa 5 yılda 5 bin konutu dönüştüremeyenlerin olduğunu vurgulayan Kurum, “Esere bakmak, hizmete bakmak istiyorsan Üsküdar’a gel. Üsküdar’daki çocuk köyüne gel bir bak. Eser nasıl yapılırmış, hizmet nasıl yapılırmış, İstanbul’un kaynağı İstanbul’a nasıl harcanırmış gel de bir bak. Size tavsiyemiz, İstanbul’un sorunlarıyla İstanbul’un gündemiyle ilgilenmeniz. Farklı gündemler sizi hiçbir yere taşımayacak. Farklı gündemler sizi 31 Mart’ta büyük bir bozguna uğratacak. 31 Mart’ta biz aziz İstanbul’umuzla birlikte, Üsküdarlı kardeşlerimizle birlikte büyük bir zaferi kutlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Tabela astılar ancak çalışma yapmadılar”

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x